Najväčším zázrakom je viera človeka v zázrak.
Vitajte na internetovej stránke rímsko-katolíckej farnosti Nanebovzatia Panny Márie v Beňuši.
Stránka funguje od jesene roku 2004, kedy poskytovala služby iba lektorom. V priebehu polroka rozšírila svoje služby tak, že spĺňala formát farskej stránky a od leta roku 2006 sa ňou oficiálne stala.

Farnosť Nanebovzatia Panny Márie v Beňuši sa nachádza v dekanáte (ale aj okrese) Brezno, v malebnom prostredí Horehronia, obklopená zo severu Nízkymi Tatrami a z juhu Slovenským Rudohorím. (viď mapu) Farnosť Beňuš tvorí obec Beňuš (s osadami Pôbišovo, Gašparovo a Filipovo) a obec Braväcovo, kde sa náchadza kaplnka Sedembolestnej Panny Márie, postavená a vysvätená v roku 1991 banskobystrickým biskupom mons. Rudolfom Balážom.
Farský kostol pochádza z roku 1780 a bol zasvätený Narodeniu Panny Márie. V priebehu nasledujúcich rokov bol prestavaný do dnešnej podoby a zasvätený je Nanebovzatiu Panny Márie.
Farnosť Beňuš eviduje v súčasnosti 1808 veriacich z celkového počtu 1955 obyvateľov. Z toho v Beňuši je 1102 (1215) a v Braväcove 706 (740). (zdroj: www.bubb.sk)
Od 14. februára roku 2008 patrí farnosť Beňuš spolu s celým dekanátom Brezno do Rožňavskej diecézy.

Účasť na slávení sv. omší je obmedzená z dôvodu prevencie proti šíreniu koronavírusu COVID-19.
Aktuálne obmedzenia ohľadom účasti veriacich na sláveniach sv. omše nájdete
TU.

Zároveň nás biskupi Slovenska vyzývajú, aby sme nestrácali nádej a pozývajú k modlitbám:
"Nestrácajme nádej, neprepadajme obavám,
a s dôverou sa v našich rodinách obracajme na našu Nebeskú Matku:

Sedembolestná Panna Mária, Patrónka Slovenska,
prosíme ťa o tvoju pomoc a ochranu.
Vypros uzdravenie chorým, ochraňuj zdravotníkov,
ktorí sa o nich starajú a odvráť šírenie choroby.
Oroduj za nás, ktorí sa k tebe s dôverou utiekame!"

——————————————————

Priebeh sv. omší odporúčajú biskupi prežívať prostredníctvom tzv. duchovného sv. prijímania viac tu.
Sv. omše je možné sledovať prostredníctvom Rádia Lumen, Rádia Mária a TV Lux: viac tu.
Ďalšie možnosti sledovania sv. omší nájdete na stránke dokostola.sk
(z najbližších farností poskytujú online vysielanie Heľpa a Č. Balog)
  ——————————————————
Na sledovanie sv. omší odporúčame vyhradiť si čas
(nerozptyľovať sa inými činnosťami, domácimi prácami, atď.)
a vhodne si upraviť miestnosť, kde budeme sv. omšu sledovať,
aby nás nerozptyľovalo prostredie, či iné predmety v izbe.

04.07.2021 -
Od 1. júla 2021 máme nového správcu farnosti. čítajte viac
23.06.2020 -
Aktuálne ddporúčania KBS v súvislosti s prevenciou šírenia koronavírusu: viac info