Odmietnuť Božie milosrdenstvo znamená dožadovať sa Božieho súdu.


História detského farského zboru v Beňuši sa začína odvíjať od roku 2000. V súčasnosti zbor tvorí 12 dievčat plus vedúca zboru Monika Matulíková. Stretávajú sa vždy v sobotu vo farskej klubovni, kde nacvičujú rytmické katolícke piesne na sv. omše. Zbor môže navštevovať každý, kto rád spieva a nehanbí sa. A tiež každý kto sa chce rozptýliť, pretože tu nejde len o spev, ale aj o zábavu a hlavne priateľstvo.
Zmysel je teda omnoho hlbší ako by sa mohlo zdať, stretávajú sa tu totiž ľudia, ktorí sa navzájom poznajú, majú sa radi a spájajú ich aj spoločné zážitky z každoročných výletov (Detva, Žarnovica, Vyhne, Jastrabá...).
Nácvik trvá asi dve hodiny, z toho hodinu sa čisto dievčenské obsadenie rozpráva o tom, kto mal aký týždeň. Opekačka či sánkovačka nie sú tiež nikomu cudzie slová, k samotnému spevu sa však vždy pristupuje seriózne, no tiež s radosťou, pretože (a myslím, že hovorím za všetky) táto činnosť každú z dievčat teší a napĺňa.
Dúfame, že čoskoro budeme mať to potešenie privítať aj nových členov. Podotýkame, nikto sa nemusí báť, stačí len chcieť a mať chuť zaspievať si aj pre nášho Pána.

Janka Dolinská, členka zboru      

Odkazovač - tu si všetci členovia zboru môžete pokecať a tiež si odkázať to čo potrebujete
 
23.06.2020 -
Aktuálne ddporúčania KBS v súvislosti s prevenciou šírenia koronavírusu: viac info

24.11.2019 -
Pozývame Vás na modlitby za uzdravenie a oslobedenie, ktoré sa budú konať každú poslednú sobotu v mesiaci, do farského kostola. viac info
04.11.2019 -
Pozývame Vás na modlitby za uzdravenie a oslobedenie, dňa 16.11.2019 o 15.00 hod., do farského kostola. viac info
________________
ďalšie aktuality
 

Vytvorené v rámci projektu fara.sk
created by ms71 © 2004-2019