2. veľkonočná nedeľa

+František a Antónia Švidraňoví

1. 5.

3. Veľkonočná Nedeľa

Mesačná zbierka na potreby kostola

+Rudolf, Ján, Mária, Ján Šulejoví

za Farnosť

Be: za +Janu Kvačkajovú

účet na obnovu kultúrnej pamiatky Kazateľnice v Polomke.

Drahí bratia a sestry,
chceme vám poďakovať za pomoc ľuďom, ktorí utekajú pred vojnou na Ukrajine. Vážime si vašu obetavosť a ochotu. S radosťou vnímame veľké množstvo dobra, ktoré v tejto skúške prejavujete.

Na Nedeľu Božieho milosrdenstva vás chceme povzbudiť, aby ste v konkrétnych prejavoch milosrdenstva voči našim bratom a sestrám vytrvali. Nenechajte sa nikým znechutiť, ani pomýliť. Boh nehľadí ako človek, nesúdi podľa logiky mocných tohto sveta, ale zhliada na úbohých a počuje hlas strápených. Ani my nestraťme súcit s trpiacimi a nezatvorme si pred nimi svoje srdcia. Pomáhajme naďalej, a to nielen materiálne, ale aj ľudsky, záujmom, prihovorením sa, prijatím utečencov do našich spoločenstiev. Buďme naozaj milosrdní ako je milosrdný náš Nebeský Otec. K tomu vám žehnajú a denne sa za vás modlia biskupi Slovenska.

Každý kto si uctí pri verejnom vystavení obraz Božieho milosrdenstva v kostole, alebo v kaplnke a splní predpísané podmienky, môže získať úplné odpustky pre seba, alebo duše v očistci.

Stretnutie prvo prijímajúcich deti a rodičov bude v Polomke v Piatok po sv. omši a v Beňuši v Nedeľu po sv. omši.

Na budúcu Nedeľu, bude výmena ružencových tajomstiev. Po nej by som vás oboznámil s informáciami ohľadom Synodálnej cesty… (Polomka)