Slávenie Veľkej noci s účasťou ľudu

Veľkonočné sviatky v roku 2022 boli v mnohých ohľadoch pre veriacich iné. Po dvoch rokoch pandemických opatrení z dôvodu šírenia vírusu COVID-19 bolo znovu umožnené sláviť veľkonočné sviatky za účasti veriacich.

Naša sa farnosť sa od roku 2021 nachádza v stave „ex currendo“, t. j. bez správcu farnosti a zastupujúcim pánom farárom sa stal PaedDr. ThLic. Stanislav Lipka.

Z dôvodu zabezpečenia dôstojného slávenia bol otcom biskupom do našej farnosti na Veľkonočné trojdnie a Veľkonočnú nedeľu bol do našej farnosti vyslaný vdp. Mgr. Ing. Matúš Boháčik. Ako hlavný celebrant a svojimi kázňami upriamil pozornosť zúčastnených na tajomstvo Veľkej noci – umučenie, smrť a predovšetkým zmŕtvychvstanie Ježiša Krista.

K dôstojnému sláveniu prispeli aj pani kostolníčka Mária Pôbišová, organistky Monika Matulíková a Janka Šajgalíková. Spevom počas slávenia veľkonočných liturgií a pašií prispeli aj Marek „Krompach“ Pôbiš a chlapi z MSS Gašperani.

Za celú farnosť ďakujeme všetkým za hlboký duchovný zážitok!

Fotky zo slávenia Veľkonočnej vigílie zmŕtvychvstania (Bielej soboty) nájdete aj v galérii.