Nový správca farnosti

Naša farnosť, keďže je zasvätená Nanebovzatej Panne Márii, každý rok 15. augusta oslavuje odpustovú slávnosť (hody). V roku 2022 sa tento deň bude spájať aj s tým, že sa novým správcom farnosti stal vdp. Mgr. Grzegorz Rydzewski. Zároveň pri tejto príležitosti slúžil svoju prvú sv. omšu v našej farnosti. V mene celej farnosti a farníkov ho privítala starostka obce Katarína Srnková.
Novému správcovi vyprosujeme veľa Božích milostí, aby dokázal dôstojne a úspešne riadiť našu farnosť a želáme mu v novom pôsobisku len to najlepšie.

Zároveň týmto dňom končí ako správca farnosti excurrendo vdp. PaedDr. ThLic. Stanislav Lipka, ktorému chceme poďakovať za jeho kňazskú službu, ktorú tejto farnosti preukazoval.

Pozrite si fotky z privítania v našej galérii.